БЕЧКО ИЗДАЊЕ "ГОРСКОГ ВИЈЕНЦА" - 1847.

170 година од објављивања Горског вијенца

ЈУ Градска библиотека и читаоница Херцег Нови, обиљежиће јубилеј, 170 година од првог издања Горског вијенца, низом културних програма током 2017. године.

Поводом великог јубилеја, из наше збирке старе и ријетке књиге, дигитализовали смо оригинално издање Горског вијенца, објављено у Бечу 1847. године.

Његошева библиографија обухвата више од 40000 библиографских јединица, од чега стотине издања Горског вијенца, на више од 20 свјетских језика. Прво бечко издање свакако има посебан значај, стога, вјерујемо да ће посјетиоцима нашег портала бити интересантно да га погледају у дигиталном формату.