Радно вријеме са корисницима:

ПОНЕДЈЕЉАК – ПЕТАК:

08:00 – 14:00 и 16:00 – 19:00

(пауза 11:00 – 11:30)

СУБОТОМ:  08:00 – 12:00

Контакт:
Tel: +382 (0)31/321-900; 324-229
Fax: +382 (0)31/324-328
E-mail: biblhn@t-com.me

Адреса:

Трг Херцег Стјепана бр. 6 Херцег Нови

• Korica BOKA 36 za sajt
  • Gorski vijenac naslovna
  • Бока 36
  • 170 година од објављивања Горског вијенца
  • Прве новине у Боки Которској

Новогодишњи програм за дјецу

НОВОГОДИШЊЕ ЧАРОЛИЈЕ У БИБЛИОТЕЦИ

У оквиру редовних суботњих програма за дјецу од 3 до 13 година, „Игром до књиге“ и „Читам, маштам, стварам“, 16. децембра, дјеца су заједно са родитељима и библиотекаркама израђивала новогодишње честитке које су биле на малој седмодневној изложби у пријемном одјељењу Библиотеке; затим су наредне суботе, 23. децембра, уживала у новогодишњем програму. Тог дана, у 10 сати, Библиотеку је посјетио Дјед Мраз (Дарјан Ђорђевић), са новогодишњом свитом, Бакa Мразицом (Исидора Шуран) и Унуком Мразић (Сара Прлаиновић), које су пренијеле поздраве од цртаних јунака и откриле како се заслужује љубав (драматизација текста „Дјед Мраз долази дјеци“, Борислава Драгићевића). Дјед Мраз је дјецу увесељавао својим здравицама, а дјеца су му узвратила новогодишњим рецитацијама и добила од њега најљепши новогодишњи поклон – књигу. Радост се ширила уз звуке добоша (Максим Фемић), виолине (Дариа Илић) и клавијатура (Лука Дубанек), као и познатих дјечјих новогодишњих пјесма, али и уз незаобилазне слатке ђаконије у Библиотеци. На крају је свако дијете, уз књигу од Дједа Мраза, понијело и своју новогодишњу честитку, да је пошаље на жељену адресу.

Са жељом да у новој 2018. години читају што више, библиотекари су дјеци честитали наступајуће празнике.

СРЕЋНА НОВА ГОДИНА!