Радно вријеме са корисницима:

ПОНЕДЈЕЉАК – ПЕТАК:

08:00 – 14:00 и 16:00 – 19:00

(пауза 11:00 – 11:30)

СУБОТОМ:  08:00 – 12:00

Контакт:
Tel: +382 (0)31/321-900; 324-229
Fax: +382 (0)31/324-328
E-mail: biblhn@t-com.me

Адреса:

Трг Херцег Стјепана бр. 6 Херцег Нови

• Korica Boka 38
  • Srpska moreplovska 1885
  • БОКА 38
  • ЧИТАМО И РАСТЕМО ОД СУБОТЕ ДО СУБОТЕ
  • ПРВИ ИЗВЈЕШТАЈ О СРПСКОЈ МОРЕПЛОВСКОЈ ЗАКЛАДНОЈ ШКОЛИ БОШКОВИЋ-ЂУРОВИЋ-ЛАКЕТИЋКЕ У СРБИНИ КРАЈ ХЕРЦЕГ-НОВОГА

Радионице за дјецу у Библиотеци

ЈУ Градска библиотека и читаоница Херцег Нови у сарадњи са основним школама у Херцег Новом организује лиценциране дјечије радионице које ће водити познати дјечији писац Гордана Тимотијевић. Програм обухвата 10 радионица које ће се одржaти од 25-29. новембра, у трајању од 1 h 30 min, у два термина, јутарњем (9:00-10.30h) и поподневном (16:00-17:30h). Радионице ће похађати ученици од 4. до 8. разреда из све четири градске школе.

Групе полазника бројаће по 20 ђака у јутарњем и поподневном термину, у саставу од по 5 ђака истог узраста из 4 градске школе.

Радионице су едукативног карактера, подстичу развој мишљења, машту и развијају способност креативног изражавања. Такође, ове радионице су јединствена прилика да се у амбијенту библиотечке читаонице вршњаци из различитих школа зближе и сарађују.

На крају сваке радионице дјеца ће добити задатак и упутство да напишу своју причу о Херцег Новом. По три најбоље приче за сваки узраст биће награђене.

Гордана Тимотијевић је једна од најпознатијих дјечијих књижевница и преводилаца са њемачког језика. Написала је бројне књиге за дјецу: Седмо краљевство, Свракин сат, О Ажду и бостану, Сличице, Владимир из чудне приче и бројне друге.

Добитник је бројних угледних књижевних признања из области књижевности за младе: Награда Златно Гашино перо, Награда Змајевих дечијих игара за стваралачки допринос савременом изразу у књижевности за децу, Награда Невен, Награда Гомионица Међународног сајма књига у Бања Луци, Награда Доситејево перо, Награда Момчило Тешић и др.

У краљевачкој библиотеци „Стефан Првовенчани“ радила је као уредник у издавачкој дјелатности. Са великим успјехом, више од 15 година водила је Књижевну радионицу, намјењену дјеци.