DOSTAVLJANJE KNJIGA NA KUĆNU ADRESU

Poštovani korisnici,

JU Gradska biblioteka i čitaonica Herceg Novi će u cilju pokretanja novog bibliotečkog servisa– DOSTAVLjANjE KNjIGA NA KUĆNU ADRESU, za članove koji nisu u mogućnosti da samostalno posjete Biblioteku, u narednom periodu vršiti istraživanje u vezi sa mogućnostima ovih usluga za svoje korisnike. Ovaj bibliotečki servis, namijenjen teško pokretnim ili nepokretnim licima, slabovidim i slijepim osobama, uključujući i djecu sa posebnim potrebama, sa teritorije opštine Herceg Novi, realizovao bi se jednom mjesečno. Biblioteka, osim velikog broja izdanja beletristike, nudi i audio knjige i knjige na Brajevom pismu, kao i širok izbor knjiga za djecu različitog uzrasta, CD-ove klasične muzike i filmove za djecu. Hercegnovska biblioteka bi se na ovaj način prključila svjetskim javnim bibliotekama čiji je zadatak da svim građanima omogući pristup bibliotečkim uslugama pod istim uslovima.

Molimo sve buduće zainteresovane korisnike navedenih kategorija da se obrate Biblioteci putem telefona, i-mejla ili lično, kako bismo brižljivo i blagovremeno zajednički planirali realizaciju projekta Dostavljanje knjiga na kućnu adresu tokom sljedeće godine.

Nadamo se uspješnoj saradnji u 2017. godini, ali i svih narednih godina.